Blog

Signori водич- Носете го Вашиот елек правилно

/
Погледнете наоколу. Мажите од најразлична возраст повторно носат елеци.  Елекот вообичаено се поврзува со повозрасни, отмени џентлмени, меѓутоа таа отменост надополнета со младешки дух и креативност, го прави елекот омилено парче облека и на помладите...
Read More

Кошули по мерка vs. кошули купени од продавница

/
Има многу причини поради коишто кошулите по мерка се далеку подобра опција од стандардните, купени од продавница. Во овој блог  ќе се обидеме да ги опфатиме главните предности за да се одлучите токму за custom...
Read More

Зошто треба да носите смокинг на Вашата свадба и која е разликата помеѓу смокингот и оделото

/
  Почнува периодот на свадбите, а воедно и слатките “маки” околу нивното организирање, бирање венчаница и секако, бирање машко одело или смокинг. SIGNORI постои токму поради задоволувањето на желбите, идеите и потребите на џентлмените за елеганција,...
Read More

SIGNORI ВОДИЧ: Кожни ташни

/
  Најдобар детал што може да додадете на вашиот секојденевен изглед е кожна ташна. За да имате се на едно место , најбитно е да изберете модел кој би имал место за вашиот лап топ,...
Read More

Signori водич: Вратоврски

/
  Изборот на вашата вратоврска и видот на чворот ја покажуваат вашата креативност и стил. Во комбинација со оделото претставуваат безвременски изглед кој никогаш не излегува од мода. Фитот на едно одело постојано се менува...
Read More

Signori Водич: Signori & Scabal официјална соработка

/
Што е Scabal? Scabal е aнглиски бренд, распространет во повеќе од 65 земји во светот а неодамна пристигнува и во Р.Македонија. Станува збор за еден од најдобрите светски брендови за изработка на екстра луксузни материјали...
Read More

Signori водич: Капути есен /зима 2016/17

/
Доколку дојде време да го смените вашиот стар капут, a се уште не знаете за што да се одлучите тимот на Signori е тука да ви помогне. За да може да си го скратите изборот...
Read More

Signori водич: Како правилно се носи Pinstripe одело?

/
Кога станува збор за Pinstripe оделото, тоа е правилниот избор за во канцеларија доколку сакате да оставите посебен впечаток и влијание, меѓутоа се повеќе и повеќе се носи и на не толку формални пригоди, благодарејќи...
Read More

Signori водич:Како да искомбинирате вратоврска со кошула со принт?

/
Кошулите со принт се правилен избор за предстојната есен/зима колекција. Но за некои мажи идејата да се носи кошула со принтови и вратоврска е мал предизвик кој носи доста прашања. Дали бојата на вртоврската треба...
Read More

SIGNORI Водич: НАЈГОЛЕМАТА ГРЕШКА КОЈАШТО МОЖЕТЕ ДА ЈА НАПРАВИТЕ КОГА САКАТЕ ДА ИЗГЛЕДАТЕ БИЗНИС КЕЖУАЛ.

/
4 причини зошто сакото од вашето бизнис формално одело неможете да го носите како класичен блејзер. Наспроти тоа што многумина од мажите мислат, има многу голема разлика помеѓу сакото од вашето бизнис формално одело и...
Read More