SIGNORI ВОДИЧ: КАКО ПРАВИЛНО СЕ НОСИ PINSTRIPE ОДЕЛО?

Кога станува збор за Pinstripe оделото, тоа е правилниот избор за во канцеларија доколку сакате да оставите посебен впечаток и влијание, меѓутоа се повеќе и повеќе се носи и на не толку формални пригоди, благодарејќи на стилскиот и моќен имиџ што го претставува. Меѓутоа, новиото, еволуирано Pinstripe одело  колку што доаѓа со бенефити, доаѓа и […]

Read More
SIGNORI ВОДИЧ: КАПУТИ ЕСЕН /ЗИМА 2016/17

Доколку дојде време да го смените вашиот стар капут, a се уште не знаете за што да се одлучите тимот на Signori е тука да ви помогне. За да може да си го скратите изборот во однос на моделот на вашиот нов капут и да заштедите време  во прилог ви нудиме неколку предлози. Најпрво треба […]

Read More
SIGNORI ВОДИЧ: SIGNORI & SCABAL ОФИЦИЈАЛНА СОРАБОТКА

Што е Scabal? Scabal е aнглиски бренд, распространет во повеќе од 65 земји во светот а неодамна пристигнува и во Р.Македонија. Станува збор за еден од најдобрите светски брендови за изработка на екстра луксузни материјали , од најдобар состав и квалитет.(волна, свила и кашмир) Добрата репутација на Scabal започнива уште од самите почетоци во 1938 […]

Read More
SIGNORI ВОДИЧ: ВРАТОВРСКИ

  Изборот на вашата вратоврска и видот на чворот ја покажуваат вашата креативност и стил. Во комбинација со оделото претставуваат безвременски изглед кој никогаш не излегува од мода. Фитот на едно одело постојано се менува заедно со ширината на вратоврските меѓутоа тие заслужуваат почит. Во прилог ви ги пренесуваме неколку причини зошто носењето на вратоврски […]

Read More
SIGNORI ВОДИЧ: КОЖНИ ТАШНИ

Најдобар детал што може да додадете на вашиот секојденевен изглед е кожна ташна. За да имате се на едно место , најбитно е да изберете модел кој би имал место за вашиот лап топ, документи и се што ви е неопходно за работа. Koжните ташни секогаш наметувале по сериозен изглед кај еден маж. Кога ќе […]

Read More
ЗОШТО ТРЕБА ДА НОСИТЕ СМОКИНГ НА ВАШАТА СВАДБА И КОЈА Е РАЗЛИКАТА ПОМЕЃУ СМОКИНГОТ И ОДЕЛОТО

Почнува периодот на свадбите, а воедно и слатките “маки” околу нивното организирање, бирање венчаница и секако, бирање машко одело или смокинг. SIGNORI постои токму поради задоволувањето на желбите, идеите и потребите на џентлмените за елеганција, уникатност, креативност и појава, конечно добивајќи го заслуженото внимание, бирајќи си материјал, модел и детали коишто одговараат на нивните физички карактеристики, […]

Read More
КОШУЛИ ПО МЕРКА VS. КОШУЛИ КУПЕНИ ОД ПРОДАВНИЦА

Има многу причини поради коишто кошулите по мерка се далеку подобра опција од стандардните, купени од продавница. Во овој блог  ќе се обидеме да ги опфатиме главните предности за да се одлучите токму за custom made кошули, како што нуди и Signori, изработени од високо квалитетен Австриски и дупло ткаен Египетски памук. Најпрво, кошулите по […]

Read More
SIGNORI ВОДИЧ – НОСЕТЕ ГО ВАШИОТ ЕЛЕК ПРАВИЛНО

Погледнете наоколу. Мажите од најразлична возраст повторно носат елеци.  Елекот вообичаено се поврзува со повозрасни, отмени џентлмени, меѓутоа таа отменост надополнета со младешки дух и креативност, го прави елекот омилено парче облека и на помладите мажи, па и жени. Самите ние од Signori сме фанови на елеците и драго ни е што нивната застапеност е сé поголема, […]

Read More
ШТО ДА НОСИТЕ НА РАБОТА КОГА Е ТОПЛО НАДВОР ?

Доколку работите во канцеларија и уживате во бенефитите на климатизирана работна просторија, шансите да направите поразлични комбинации се минимални , бидејќи и во овие  топли денови” dress code” политиката на компаниите сеуште важи. Доста е тешко да изгледате бизнис формално на температура од 40 степени , но секако вашиот стил на облекување остава одреден впечаток […]

Read More
ДОПОЛНИТЕЛНИ ДЕТАЛИ НА ЕДНО ЕЛЕГАНТНО СМОКИНГ ОДЕЛО

Лептир машна Лептир машната е задолжителен аксесоар кога се носи смокинг. Црн смокинг, со црна лептир машна и црни лакирани чевли е безвременска комбинација и незаменлива елеганција. Смокинг оделата никогаш не се носат со вратоврска. Тргнете само од големите филмски платна смокингот е секогаш во комбинација со лептир машна. Типот на лептир машна зависи од типот на […]

Read More